Lionel Messi u karijeri je do sada zabio 716 golova. Argentinac je u razgovoru za DAZN izdvojio tri.

“Uvijek sam govorio: svoje golove cijenim po važnosti, a ne po ljepoti. Onda su to dva gola u finalima Lige prvaka protiv Manchester Uniteda, a uvijek se sjetim i gola u polufinalu Lige prvaka protiv Reala u Madridu. Taj je gol poseban zbog važnosti, polufinala, i to još protiv Reala”, rekao je Messi pa je dodao:

“Da bih odabrao svoje najdraže golove, trebao bi ih opet sve jednom pogledati.”

Podsjetimo, Barcelona je 27. svibnja 2009. u Rimu pobijedila United 2:0 u finalu Lige prvaka, a Messi je u 70. minuti glavom zabio Edwinu van der Saru i potvrdio Kataloncima tada treći naslov europskog prvaka.

Potom je u proljeće 2011. godine Messi s dva gola donio Barceloni pobjedu nad Realom 2:0 u Madridu, u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Prvi gol zabio je u 76., a onda je u 87. minuti povukao loptu s 40-ak metara, prošao pet igrača Reala (Alonsa, Diarru, Ramosa, Pepea i Marcela) te zabio desnom nogom Casillasu za 2:0. U uzvratu je Barcelona remizirala 1:1 na Camp Nouu i prošla u finale.

A u Londonu opet United i opet isti scenarij. Blaugrana je slavila 3:1 na Wembleyju, a Messi je u 54. minuti s 20-ak metara matirao Van der Sara i najavio novu europsku titulu.