Nogometaši Heidenheima u 99. minuti su osigurali ulazak u Bundesligu, a na novom čekanju je Hamburg koji je posljednji put u Bundesligi igrao tijekom sezone 2017./18.

Od ranije je poznato kako je Darmstad osigurao ulazak u elitni razred njemačkog nogometa, a u posljednjem, 34. kolu druge lige, trebalo se razriješiti pitanje tko će biti drugi klub koji će izravno prema Bundesligi.

Do 99. minute utakmice Regensburga i Heidenheima to je bio Hamburg koji je u zadnjem kolu slavio kod Sandhausena 1:0. U tom slučaju Hamburg je samo morao dočekati kraj u kojem Heidenheim neće pobijediti. Navijači HSV-a su to znali pa su uletjeli u teren slaviti ulazak u Bundesligu jer je Heidenheim do 58. minute gubio 0:2 kod Regensburga.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK REAKCIJU NAVIJAČA HSV-A

Gubio je i 1:2 do 93. minute, ali je tada iz jedanaesterca na 2:2 izjednačio Beste. Trebao je Heidenheimu još jedan gol za veliko slavlje i do njega je došao u 99. minuti, kada je strijelac za 3:2 bio Kleindienst te bacio navijače HSV-a u očaj.