Prva utakmica u 11. kolu Bundeslige donijela je pravi spektakl. Leipzig je na gostovanju kod Bayera napravio veliki preokret i uzeo sva tri boda!

Bayer je poveo već u prvoj minuti preko slovenskog nogometaša Kampla, ali već tri minute kasnije autogol Baumgartlingera donosi izjednačenje. Ipak, domaćin je na samom kraju prvog dijela uspio srušiti goste. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade, a Brandt zabija za 2-1.

Drugi dio nije mogao početi bolje za “Apotekare” jer je Calhanoglu dobio priliju za poveća vodstvo, ali promašuje najstrožu kaznu. Leipzig se polako dizao u igri pa su u 67. minuti došli do novog izjednačenja. Pogodak je zabio Forsberg, sjajni igrač Švedske kojem je ovo 5 gol u sezoni, a također ima i 5 asistencija.

Pravi šok za domaćine priredio je kapetan Lepziga, stoper Orban koji postavlja konačni rezultat 3-2.

Leipzig je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto Bundeslige te će nadati da će Borussia uzeti bar bod Bayernu u sutrašnjem derbiju. Nevjerojatna priča iz Leipziga ide i dalje…