Slovan Liberec, sjećate li se? Radi se o češkom klubu koji je u sezoni 2015/16 izbacio našeg Hajduka iz play-offa Europske lige. Ukupni rezultat bio je 2-0 za Slovan.

Slatka “osveta” stigla je već ove sezone. Kao što svi već znate, Kalinić je bivši igrač Hajduka i danas je u dresu Fiorentine donio tri boda svojoj momčadi.

Kalinić je poentirao u 8. minuti za početno vodstvo Fiorentine i doveo momčad u vrlo dobru poziciju za ostatak susreta. No sjajnu formu, sjajni Hrvat je potvrdio i nekoliko minuta kasnije, kada je zabio gol i za 2:0! Dakle, dva komada u 20 minuta! U prvih 11 talijanskog kluba je i bivši veznjak Dinama Milan Badelj.

Od ostalih utakmica posebno treba izdvojiti pobjedu Intera nad Southamptonom. Talijanima su to prvi bodovi u natjecanju. Nažalost utakmicu po dobrom neće pamtiti naš Marcelo Brozović koji je u drugom dijelu dobio dva žuta kartona, odnosno isključujući crveni karton.

Bivši kapetan Vatrenih, Darijo Srna, odigrao je 90 minuta za svoj Shaktar u visokoj 5-0 pobjedi protiv belgijskog Genta. Shaktar je usamljen na vrhu tablice sa maksimalnih 9 bodova iz tri utakmice uz impresivnu gol razliku 8:0.