Nakon odabira najboljeg igrača, na red je došao i zgoditak sezone Premierlige. Izbor je pao na ofenzivca Crystal Palacea, Androsa Townsenda. Engleski napadač je na Etihadu protiv Citya u sklopu 18. kola zabio zbilja fantastičan pogodak iz voleja što su glasači znali prepoznati.

U 35. minuti je potegnuo iz voleja sa nekim 30 metara i svladao nemoćnog Edersona za vodstvo njegove ekipe od 2:1. Inače, Palace je taj susret iznenađujuće dobio, prvak Engleske je poveo preko Ilkaya Gundogana, ali su Schlupp i Townsend preokrenuli rezultat. Prijelomni trenutak dvoboja se dogodio u 51. minuti kada je Luka Milivojević iz penala poentirao za nedostižnih 3:1. Domaći su do kraja uspjeli samo smanjiti na 2:3 preko Kevina de Bruynea.

Crystal Palace je sezonu okončao na solidnom 12. mjesto s osvojenih 49 bodova, Townsend je zabio ukupno šest golova tokom ove sezone.