Engleski velikan Chelsea je s 1:0 pobijedio Atletico u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Utakmica se igrala u Bukureštu umjesto u Madridu zbog restrikcija vezanih za koronu i odluku španjolske vlade da je ulazak u zemlju zabranjen svim građanima Ujedinjenog Kraljevstva.

Jedini gol na utakmici postigao je francuski napadač Olivier Giroud u 68. minuti. Bilo je to pravo malo remek-djelo francuskog napadača. Najprije je dobio duel na centru, započeo je kontru i s nekih 12, 13 metara je prekrasnim udarcem škaricama zabio jedan od najljepših golova sezone u Ligi prvaka.

Ubacio je Alonso s lijeve strane, lopta je došla do ruba šesnaesterca, nakon gužve najprije ju je dotaknuo Mount, a onda igrač Atletica Hermoso. Od njega se lopta odbila do Girouda koji je bio okrenut leđima golu, ali se sjajno snašao i velemajstorski je probio Oblaka. Giroud je kod šuta bio u zaleđu i sudac Felix Brich je najprije poništio gol. Ipak, oglasila se VAR soba i javila mu je da je Hermoso bio taj koji je zadnji igrao loptom te da je gol regularan.

Dodajmo kako je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao do 74. minute, a umjesto njega u igru je ušao Hakim Ziyech.