Bijelo-plavi su nakon poraza od Belupa izborili važnu gostujuću pobjedu protiv Lokomotive. Izabranici Dine Skendera morali su jurišati na pobjedu jer Hajduk opasno prijeti, na neugodnom gostovanju kod Lokomotive uspjeli su osvojiti sva tri boda, slavili su glatkih 4:0.

Osijek je poveo u 22. minuti maestralnim pogotkom Marina Pilja, povukao je loptu i opalio u same rašlje s nekih 30-metara, zaista gol za pamćenje. Gosti su prednost nastavili povećavati u drugom poluvremenu, mladi Mihael Žaper je povisio na 2:0, dok je Mirko Marić zabio svoj 16. zgoditak sezone nakon velike greške vratara Grbića.

Konačan rezultat postavio je Domagoj Pušić tri minute prije kraja. Osijek je trenutno na trećem mjestu, imaju 56 bodova kao i Hajduk te će voditi veliku borbu do kraja sezone.

U idućem kolu na rasporedu je derbi protiv Rijeke u Gradskom vrtu, susret se igra u srijedu.