Barcelona je u 19. kolu uspjela svladati Real Sociedad rezultatom 2:1 iako su gosti prvi poveli. Strijelci za španjolskog giganta u krizi bili su Jordi Alba i Frenkie de Jong u 31. i 43. minuti, dok je goste u vodstvo doveo Willian Jose u 27. minuti.

Mogla je Barcelona i puno uvjerljivije slaviti da se Antoine Griezmann nije pošteno ispromašivao. Ronald Koeman je sigurno poludio na njegova dva promašaja te ga zamijenio u 66. minuti kada je ubacio u igru mladog Portugalca Trincaa.

Igrala se 55. minuta kada je Jordi Alba sjajno uposlio francuskog napadača na drugoj stativi kojem se dogodio najveći promašaj u njegovoj karijeri. U klizećem startu nije dobro zahvatio loptu te je samo pogodio vratara Remira.

Griezmannu nikako da krene na Camp Nou, Barca je dala veliki novac za napadača Galskih pijetlova ali ovaj nikako ne vraća uloženo. Puno se pričalo o njegovom odlasku te navodnom sukobu s kapetanom Leom Messijem što mu nikako ne ide u prilog.