AC Milan plasirao se u polufinale talijanskog Kupa. Igrač utakmice svakako je poljski napadač Piatek koji je postigao oba pogotka za Rossonere koji su na San Siru svladali Napoli 2:0.

Milan je došao u vodstvo već u 11. minuti. Dugu loptu poslao je lijevi bek Laxalt, a obrana Napolija je loše reagirala. Takav pokon iskoristio je Piatek koji je sjajno pogodio za vodstvo Milana. U 27. minuti poljski napadač je odlično primio loptu veznjaka Paquete, također novopridošlice u Milan. Poljak se zatim vrlo lijepo oslobodio dvojice braniča te sjajno pogodio za 2:0.

Podsjetimo, 23-godišnji Krzystof Piatek stigao je u Milan iz Genoe u transferu vrijednom 35 milijuna eura. Čini se kako je talijanski velikan napokon dobio pravog napadača koji će na terenu pokazati što znači igrači za tako veliki klub.

I Milan i Napoli su u talijanskom Kupu krenuli iz osmine finala. Napoli je srušio Sassuolo dok je Milan izbacio Sampdoriju nakon produžetaka. Gattuso i momci sada u polufinalu čekaju protivnika, a to će biti Inter ili Lazio. Njihov susret na rasporedu je u četvrtak.