Glasgow Rangers je u prvom kolu skupine A Lige prvaka teško poražen od Ajaxa. Nizozemci su pobijedili 4:0, a već su na poluvremenu golovima Edsona Alvareza, Stevena Berghuisa i Mohammeda Kudusa imali tri gola prednosti.

Za Rangerse su od prve minute igrali Antonio Čolak i Borna Barišić.

Barišić je u 71. minuti zabio fantastičan gol. Iako je ljevak, hrvatski reprezentativac puknuo je slabijom, desnom nogom nakon ulaska u kazneni prostor i neobranjivo pogodio suprotni kut. Međutim, sudac Tobias Stieler nakon VAR provjere poništio je gol zbog zaleđa Barišićeva suigrača Kenta.

Ajax je do kraja zabio još jedan gol, a strijelac je bio Steven Bergwijn. Čolak i Barišić odigrali su cijelu utakmicu. Podsjetimo, Rangers je prošle sezone bio u finalu Europa lige, gdje je bolji nakon penala bio Eintracht Frankfurt.