U posljednjem dvoboju 17. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Cityja svladali su u gostima Leeds s 3-1 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Apsolutni junak utakmice bio je norveški napadač Erling Haaland koji je postigao dva pogotka, a zanimljivo kako mu je oba puta asistirao Jack Grealish. Treći gol djelo je Rodrija dok je Pascal Struijk svojim golom ublažio poraz Leedsa.

No, Jack Grealish mogao se čak upisati među strijelce da je bio malo precizniji. Naime, Grealish je u 57. nastupu za City, kod Leedsa u 17. kolu Premiershipa, u dva navrata morao povećati golgeterski učinak od sedam zgoditaka, ali to nije uspio. U 32. minuti je imao savršenu priliku. Samo je trebao dotaknuti loptu i ubaciti je u prazan gol, ali je umjesto toga prebacio vrata. Tako je izazvao očaj suigrača i navijača. Minutu prije kraja poluvremena na desetak metara od gola, po sredini kaznenog prostora, dobio je povratnu loptu za još jedno lagano poentiranje ili propuštanje Haalandu na drugoj stativi.

Grealish je učinio najgore u sjajnoj poziciji, pucao je, ali loše te opet prebacio gol. To je razbjesnilo Haalanda. Ipak, Grealish se nakon debakla u prvom dijelu, promašaja kod rezultata 0:0, iskupio u drugom poluvremenu tako što je namjestio oba Haalandova gola za važnu pobjedu Cityja 3:1 u borbi za naslov.