Nekada najveći hrvatski nogometni talent, Alen Halilović, danas je oduševio u dvoboju Championshipa.

Njegov Birmingham City svladao je QPR 2:1 i to nakon velikog preokreta, a prvijenac za Birmingham City postigao je upravo Halilović. Gosti su poveli preko napadača Charlieja Ausitna u 44. minuti, a trener domaćina, Karanka, napravio je sjajne poteze u drugom dijelu.

Prvo će danski branič, Kristian Pedersen, poravnati rezultat u 82. minuti, a samo minutu poslije ukazuje se Alen Halilović koji prekrasnim prvijencem donosi bod svojoj ekipi. Inače, Alen se malo zanio u slavlju pa je dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

Birmingham City nalazi se na slabašnom 21. mjestu engleske druge lige, a to je upravo posljednje mjesto koje garantira ostanak u ligi. Iza su Rottherham, Sheffield Wednesday i Wycombe, a upravo ova prva ekipa može prestići Birmingham jer ima dvije utakmice zaostatka. U slučaju dvije pobjede Birmingham bi se našao na 22. mjestu. No, do kraja je još 13 kola.