Aktualni europski prvak Manchester City drugi je finalist ovogodišnjeg Svjetskog klupskog prvenstva. ‘Građani’ su u polufinalu svladali japansku Urawu 3:0.

City je poveo autogolom Mariusa Hoibraatena u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U drugo poluvrijeme City je krenuo novim golom. U 52. minuti Mateo Kovačić zabio je svoj prvi gol za klub iz Manchestera.

Hrvatski reprezentativni veznjak pobjegao je obrani Japanaca. Iskoristio je asistenciju Kylea Walkera te na kraju bez problema realizirao veliku šansu. City je sedam minuta kasnije povisio na 3:0 golom Bernarda Silve i tako došao nadomak plasmana u finale natjecanja u kojem je veliki favorit.

Drugi finalist Svjetskog klupskog prvenstva je brazilski Fluminense. Finale se igra u petak 22. prosinca od 19 sati na King Abdullah Sports City stadionu u Saudijskoj Arabiji. Kovačić je u City stigao iz Chelseaja minulog ljeta za 29.1 milijun eura. Ovo mu je prvi gol u 19. nastupu u svim natjecanjima, a dosad je odigrao 1140 minuta.