AC Milan jučer je imao iznimno težak zadatak. Naime, na svom San Siru trebali su slaviti protiv Liverpoola kako bi nastavili svoj europski put. No, to se ipak nije dogodilo.

Najveći engleski klub na teren je poslao bitno izmijenjenu ekipu, a i to je bilo dovoljno za pobjedu 2:1. Domaćini su poveli u 29. minuti golom Tomorija, ali je Liverpoolova kombinirana momčad do poluvremena izjednačila golom Salaha i onda potpuno okrenula u 55. preko Divocka Origija. Liverpool je potpuno dominirao cijelu utakmicu, a koliko su Englezi trenutačno drugi svijet za Milan najbolje je oslikala situacija iz 69. minute.

Ibrahimović je primio loptu na rubu šesnaesterca i spustio je suigraču kojemu je ona pobjegla i odbila se u noge rezervnom Liverpoolovom braniču Nathanielu Phillipsu, kojemu je to bio peti nastup u Ligi prvaka u karijeri. Phillipsu je lopta malo pobjegla i onda su na njega poput terijera nasrnuli Ibrahimović i Franck Kessie.

No Liverpoolov stoper hladnokrvno je dohvatio loptu i onda strašnim lažnjakom u maniri Johanna Cruyffa izbacio iz igre obojicu. Ibrahimović je ostao na krivoj nozi, a Kessie, igrač za kojeg Milan traži 60 milijuna eura, doslovno se otkotrljao nekoliko metara. Phillips je potom loptu mirno iznio i odigrao Origiju u kontru.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ FANTASTIČAN POTEZ LIVERPOOLOVA BRANIČA

Phillipsov sjajni nastup nakon utakmice komentirao je i Klopp. “Potez utakmice, kažete? Ono je bilo nevjerojatno, pričali smo o tome odmah u svlačionici nakon utakmice. Odigrao je fantastično”, rekao je Liverpoolov trener.

NIJEMCI OBJAVILI ŠOKANTAN POPIS NOGOMETAŠA I DJELATNIKA KOJI SU KOLABIRALI ILI UMRLI POSLJEDNJIH MJESECI