Prije točno dvije godine madridski Real osvojio je još jedan naslov pobjednika Lige prvaka. Protivnik je bio odlični Kloppov Liverpool ali Redse su pokopali neviđeni kiksevi tadašnjeg vratara Lorisa Kariusa. Njemačkom golmanu taj je susret uvelike odredio daljnji tok karijere.

Domaćin finala je bio je Olimpijski stadion u Kijevu, spektaklu je nazočilo preko 61 tisuća gledatelja. Prvo poluvrijeme mreže su mirovale a onda se u nastavku dogodio pravi festival pogodaka. Karim Benzema je doveo Kraljeve u vodstvo u 51. minuti nakon prve velike greške Kariusa te mirno sprema loptu u mrežu.

Liverpool se vratio četiri minute kasnije, Sadio Mane poravnava na 1:1. Tada na scenu stupa igrač utakmice Gareth Bale, prvo je nakon druge velike Kariusove pogreške doveo Real u vodstvo, da bi postavio konačnih 3:1 i to kakvim golom.

Marcelo je desnom nogom ubacio u protivničkih 16 metara, Velšanin je sjajno škaricama zahvatio loptu i neobranjivo je zakucao iza nemoćnog golmana Liverpoola. Tog zgoditka se prisjetila i službena stranica Uefine Lige prvaka.

Hrvatsku su u finalnom dvoboju predstavljali Dejan Lovren i Luka Modrić dok je Mateo Kovačić svih 90 minuta bio na klupi.