Izabranici Nenada Gračana odigrali su prijateljski susret protiv vršnjaka iz Italije u Frosinoneu. Bio je ovo dobar ispit za mlade nade hrvatskog nogometa prije Europskog prvenstva mladih u Italiji i San Marinu.

Stoper donio bod

Izbornik Gračan se za ovaj dvoboj odlučio za idućih 11 igrača: Posavec – Uremović, Katić, Kalaica, Sosa – Bistrović, Šunjić, Bašić – Bradarić, Jakoliš, Halilović. Prvu šansu na utakmici imala je Hrvatska, igrala se osma minuta, Toma Bašić je sjajno pucali ali je Lazijev Alex Meret još bolje obranio. I tu su mladi Vatreni stali, Italija je dominirala do kraja poluvremena pa dva puta svladala Posavca, zabili su Bastoni i Locatelli.

Gračan je na poluvremenu uveo tri nova igrača u vidu Grbića, Kulenovića te Ivanušeca i tako prodrmao ekipu. Kockasti su u nastavku zaigrali puno bolje i sjajno se vratili iz rezultatskog zaostatka. Igrala se 59. minuta, kapetan Alen Halilović se sjajno sjurio prema vratima Italije te sa 20 metara odmjerenim udarcem svladao Mereta, lopta se od stative odbila u mrežu. Prava majstorija.

Konačnih 2:2 u 78. minuti postavio je stoper Benfice, Branimir Kalaica. Nakon kornera u gužvi se najbolje snašao upravo mladi stoper te zabio za neodlučen rezultat protiv jednog od domaćina Eura.

PIŠE TUTTOSPORT: Stara dama nagradila Mandžu, potpisuje bogati ugovor do kraja karijere!