Derbi ruskog prvenstva između Lokomotiva i CSKA završio je na kraju neodlučenim ishodom, bilo je 1:1. Aktualni ruski prvak poveo je preko bivšeg njemačkog reprezentativca Benedikta Howedesa u 14. minuti, ali je njihovo vodstvo poništio Fedor Chalov pred kraj prvog poluvremena.

Za izjednačujući pogodak asistirao je naš reprezentativac Nikola Vlašić koji je postao pravo otkriće ruske lige i samo je pitanje vremena kada će ostvariti transfer u drugi klub. Za moskovski klub igra redovito, zasada je upisao pet golova i četiri asistencije, trenutno je još igrač Evertona na posudbi.

Za njegove usluge se zanima CSKA-ov konkurent Zenit, ali i niz talijanskih klubova. Mediji prenose da ga na ljeto žele dovesti Atalanta, Napoli, Roma, Inter te Milan. Everton bi za Niksija mogao tražiti oko 15 milijuna eura.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Zenit iz St. Peterburga sa 48 bodova, drugi je Lokomotiv sa 43, a slijede Krasnodar sa 42 i CSKA sa 41 bodom.