Hoffenheim je dva puta imao vodstvo, ali se Borussia svaki put uspjela vratiti i s igračem manje je stigla do remija od 2:2 na neugodnom gostovanju.

Već u trećoj minuti igre Mark Uth je iznenadio goste i osigurao je prednost Hoffenheimu. Borussia se uspjela vratiti u 11. minuti. Ousmane Dembele je poslao odličnu loptu prema Mariju Götzeu koji nije propustio priliku. Novo vodstvo Hoffenheimu je osigurao Sandro Wagner koji je glavom pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Hubnera.

Za ponajboljeg igrača Borussije, Marca Reusa je utakmica završila u 41. minuti nakon što je dobio drugi žuti kartona!

Borussia je i s igračem manje u drugom poluvremenu uspjela domaćim igračima dati gol i uzeti vrijedan bod s gostovanja. Strijelac za konačnih 2:2 je bio Pierre-Emerick Aubameyang u 48. minuti. Samo minutu ranije Sandro Wagner je na drugoj strani terena zatresao vratnicu.

U 90. minuti fantastičnu priliku za pobjednički gol je imao Andrej Kramarić, ali je svoju momčad odličnom reakcijom spasio Roman Weidenfeller.

Kramarić je ušao s klupe u 58. minuti, a Ermin Bičakčić nije igrao.