VIJEST DANA: Napadač iz HNL-a briljirao na otvaranju Afričkog kupa nacija!

U prvom kolu skupine A Afričkog kupa nacija Uganda je iznenađujuće slavila protiv favoriziranog DR Konga. Susret je završio rezultatom 2:0, a najbolji igrač utakmice bio je dvostruki asistent i igrač Gorice Faruku Miya, piše germanijak.hr.

Prvi pogodak pao je u 14. minuti nakon udarca iz kuta. Miya je izveo ovaj prekid, lopta je išla na prvu vratnicu gdje je natrčao Kaddu koji posprema loptu iza leđa Leya Matampija.

Drugi gol vidjeli smo na samom otvaranju drugog poluvremena. Miya je izveo slobodan udarac koji je bio nekih 40-ak metara od gola, lopta je imala dobru putanju i sletjela je točno na glavu Okwija koji efektno zabija za povećanje vodstva.

Do kraja susreta nismo vidjeli nove promjene rezultata pa je Uganda stigla do pobjede s kojom su stigli na vodeće mjesto skupine A. Na drugom mjestu skupine nalazi se Egipat predvođen Mohamedom Salahom, a tu je još i reprezentacija Zimbabwea.

Danas se još odigrala i prva utakmica skupine B gdje je Nigerija pobijedila Burundi rezultatom 1-0. Strijelac pogotka bio je Odion Igalho u 77. minuti.

AGENT DANIJA OLMA OTKRIO: EVO ZA KOLIKI IZNOS ĆE OLMO OTIĆI IZ DINAMA!

MESSI, A DA ZOVEŠ INIESTU I XAVIJA? POGLEDAJTE NOVU SRAMOTU ARGENTINE NA COPA AMERICI!