VISOKO MJESTO: Evo na kojem mjestu se našao Luka Modrić u izboru za najboljeg igrača turnira

Hrvatski velikan, Luka Modrić, predvodio je Vatrene do još jednog veličanstvenog rezultata. Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu u Kataru osvojila sjajno treće mjesto.

Član Real Madrida opet je bio na visini zadatka, a to su prepoznali i organizatori. Naime, Luka Modrić osvojio je Brončanu loptu na Svjetskom prvenstvu u Kataru. To znači da je proglašen trećim najboljim igračem na turniru, iza Kyliana Mbappea koji je osvojio Srebrnu loptu. Sasvim logično, za najboljeg igrača SP-a i Zlatnu loptu je proglašen Lionel Messi koji je vukao Argentinu do treće svjetske titule nakon 1986. godine.

Sjajni Argentinac je tako naslijedio hrvatskog kapetana Luku Modrića koji je Zlatnu loptu dobio na posljednjem SP-u u Rusiji. Messi je već jednom bio proglašen najbojim igračem svjetskog prvenstva, i to 2014. u Brazilu, gdje su Gauči u finalu izgubili od Njemačke 0:1 nakon produžetaka.

Najbolji strijelac katarskog turnira i dobitnik Zlatne kopačke je Mbappe koji je završio turnir s osam golova i dvije asistencije. Najbolji vratar SP-a je Argentinac Emiliano Martinez. I nagrada za najboljeg mladog igrača otišla je u argentinske ruke. Premda smo se nadali kako bi ju mogao osvojiti hrvatski stoper Joško Gvardiol, dobio ju je Enzo Fernandez.