VRATIO SE IVO: Grbić spasio Atletico pa ga Simeone počastio lijepom izjavom

Poznati hrvatski vratar, Ivo Grbić, jučer je oduševio navijače Atletico Madrida na gostovanju kod neugodnog Athetlic Bilbaoa. Madriđani su slavili 0:1.

U 69. minuti Jan Oblak je nakon sudara sa suparnikom liječničkoj ekipi rekao da ne zna gdje je ni što se događa. Bilo je jasno da je doživio potres mozga te je morao biti zamijenjen. Umjesto njega je ušao Grbić i do kraja s dvije sjajne obrane spasio pobjedu 1:0 kojom je Atletico upravo domaćinu uzeo treće mjesto.

Nakon utakmice španjolska sportska javnost slavi neočekivanog heroja Atletica. Marca je u izvještaju s utakmice napisala: “Grbić je morao uskočiti umjesto ozlijeđenog Oblaka i 20 minuta koje je dobio iskoristio je fenomenalno. S par odličnih obrana je spasio momčad. Pokazao je da može biti ne samo rezerva nego i važan igrač Atletica.”

Trener Diego Simeone mu se također naklonio. Na konferenciji za medije nakon meča na San Mamesu izjavio je: “Grbić je bio igrač odluke. Ono što je pokazao nakon ulaska u igru je veličanstveno. Jako sam sretan zbog njega jer moram vam ispričati kako je on divan dečko. Taj momak je primjer skromnog, poniznog radnika punog poštovanja i žudnje za učenjem.

Ponavljam, bio je igrač odluke i to na ovako teškom gostovanju i vrućem terenu. Tijekom žestoke ofenzive Athletica, kada se činilo da nam je u kaznenom prostoru neprekidno po 100 njihovih igrača, on je oduševljavao odličnim obranama, ali i mirnoćom. Grbić je živi primjer da vam se ako se držite one slavne fraze ‘rad, rad i samo rad’ na kraju to vrati i isplati.”

Za analizu utakmice Manchester United – Newcastle kliknite OVDJE.