VRATIO SE NAJVEĆI: Pogledajte što je Messi napravio nakon dva mjeseca pauze

Inter Miami pobijedio je Philadelphiju Union 3:1 u susretu MLS-a odigranom u noći sa subote na nedjelju. Junak utakmice bio je Lionel Messi (37), koji je postigao dva pogotka i namjestio treći.

Mikael Uhre doveo je Philadelphiju u prednost već u drugoj minuti. No onda je krenuo Messi, kojem je to bio prvi nastup nakon 62 dana. Sjajni Argentinac oporavljao se od ozljede zadobivene na Copa Americi.

Prvi pogodak u 26. minuti pao je nakon kombinacije bivšeg Barcelonina trojca. Jordi Alba donio je loptu na suparničku polovicu, dodao Luisu Suarezu, a on proslijedio Messiju. Lažnim udarcem izbacio je suparnika, pa slabijom, desnom nogom zatresao mrežu.

Četiri minute kasnije Alba je s lijeve strane, kao što su to činili u katalonskom klubu, poslao prizemnu loptu za Messija. Puknuo je iz prve, gostujući golman Andrew Rick dirao je loptu, ali je nije uspio zaustaviti. U završnici prvog poluvremena primio je loptu na rubu suparničkog kaznenog prostora, dodao Suarezu, a urugvajska legenda puknula i pogodila bliži kut.

“Jedva sam čekao vratiti se, bio sam nestrpljiv nakon što sam dugo bio izvan terena. Malo po malo počeo sam trenirati s momčadi, osjećao sam se dobro i zato smo odlučili da ću startati. Jako sam sretan i zadovoljan”, rekao je Messi, kojem je ovo bila prva utakmica za Miami nakon 105 dana.

Za analizu utakmice Atletico Madrid – Valencia kliknite OVDJE.