ZANIMLJIVE RIJEČI: Je li trener Chelseaja optužio suca da je sudio za Real?

Real je u polufinalu Lige prvaka. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka nakon produžetaka prošao je aktualnog prvaka Europe poslije nevjerojatne drame i preokreta. Real je izgubio 2:3, ali je zbog pobjede 3:1 u Londonu prošao dalje.

Chelsea je vodio 3:0 golovima Mounta u 15. minuti, Ruedigera u 51. minuti i Wernera u 75. minuti te imao prolaz u polufinale, ali je u 80. minuti Rodrygo na asistenciju Luke Modrića osigurao Realu produžetak. U šestoj minuti produžetka Karim Benzema je postigao pogodak koji je odveo Madriđane u polufinale.

”Pozitivno je što nismo odustali. Ne može puno momčadi doći ovdje i dominirati nad njima kao mi. Ali, ako napraviš greške koje smo mi napravili, bit ćeš kažnjen. Nismo imali sreće. Zato smo razočarani. Pobijedili su nas individualna kvaliteta i njihova bolja konverzija. Napravili smo dvije greške, dva gubitka lopte i ispali smo. Zaslužili smo proći nakon ove današnje utakmice. Nije bilo suđeno. Moramo smanjiti svoju količinu pogrešaka i nismo ih mogli svesti na minimum. Nema kajanja. Ovo je vrsta poraza koju morate podnijeti s ponosom kao sportaš”, nakon utakmice je rekao trener Chelsea Thomas Tuchel pa je dodao:

”Igrači su odigrali na sasvim drugačiji način u odnosu na utakmicu protiv Brentforda i u prvoj utakmici s Realom. Ovo je ogromna razlika. Bili smo vrlo disciplinirani na lopti i vrlo aktivni i bez lopte. Pokazali smo hrabrost i pokazali smo kvalitetu. Mi smo poseban tim”, naglasio je Nijemac, a onda je otkrio detalj koji ga je razočarao.

”Bio sam razočaran što se sudac dobro zabavljao s Carlom. Kad sam htio otići i pružiti mu ruku, on se smješkao i zabavljao s protivničkim trenerom. Mislim da je to bilo pogrešno vrijeme za tako nešto odmah nakon posljednjeg zvižduka. Kada odete i vidite suca kako se smiješi i zabavlja s drugim trenerom, to je loša poruka. Rekao sam mu to”, zaključio je Tuchel.

BOMBETINA OD TRANSFERA: BORNA SOSA POTPISUJE ZA EUROPSKOG VELIKANA!?