ZAR ĆETE PUSTITI TAKVOG IGRAČA KAO PERIŠIĆ? Evo što je trener Intera nakon nakon briljantne partije Hrvata!

Nogometaši Intera korak su do plasmana u osminu finala Lige prvaka nakon što su u susretu 5. kola D skupine na San Siru pobijedili Šahtar sa 2:0.

Inter je slomio otpor Šahtara u drugom poluvremenu s dva gola Edina Džeke, pritom mu je za drugi, koji je dao glavom, centrirao večeras sjajni Ivan Perišić. Radilo se o 67. minuti. Na taj način došli su do važnog uspjeha i deset bodova, te na korak do plasmana u osminu finala. Šahtar je ostao na jednom i na posljednjem mjestu u skupini D.

Inter je krenuo napadački od starta, Brozoviću je u drugoj minuti blokiran šut, da bi nedugo kasnije imao na nozi odbijenu loptu, ali poslao ju je visoko preko gola.

No, niti Šahtar se nije samo branio, Dodo je natjerao Handanovića na intervenciju udarcem s ruba kaznenog prostora. U 25. minuti Fernando je blokiran u vrlo dobroj prigodi. Golman Trubin u dva navrata je obranio udarce Edina Džeke, a ispod grede je izvadio šut Ivana Perišića. Džeko je bio najopasniji, šutirao je svako toliko da bi u 63. minuti konačno zatresao mrežu.

Brozović je bio dobar, dobivao je gotovo sve duele na sredini terena, igrao je cijeli susret, dok je Perišić bio još bolji, ne samo zbog asistencije. On je igrao 86 minuta.

“Džekin prvi gol nam je stvarno skinuo teret s leđa, nakon toliko stvorenih, a neiskorištenih prilika. Blizu smo osmine finala i plasman tamo bi bio naše veliko postignuće, kao što sam i najavio kad sam predstavljen kao trener u Interu. Na dan kad sam potpisao ugovor, rekao sam – to je cilj, nešto što Interu nije uspjelo skoro cijelo desetljeće. Sad imamo 10 bodova, tri pobjede zaredom, i to nakon što smo prije tri dana pobijedili Napoli”, rekao je Simone Inzaghi nakon susreta.

Ivan Perišić odigrao je sjajnu utakmicu, nije to prošlo nezapaženo ni kod talijanskih novinara koji su odmah nakon susreta Inzaghija pitali o isteku ugovora hrvatskom internacionalcu na kraju sezone.

“Može li si Inter dopustiti da takvog igrača pusti bez odštete?’, bilo je jedno od pitanja za trenera Intera.

“Ivan radi vrlo dobro, igrao je protiv mene četiri sezone zaredom i uvijek je bio veliki problem za nas dok sam bio u Laziju. Čim sam došao u klub, znao sam da bi i u ovom Interu mogao biti naša velika uzdanica”, ipak je ostao nedorečen Inzaghi, prenose izjavu Sportske novosti.

IGRA NOGOMET KARIJERE: EUROPSKI VELIKAN U SIJEČNJU DOVODI MARKA LIVAJU?!