ZATO JE NOGOMET TAKO POSEBAN: Armenski prvak kreirao čudesnu senzaciju u kvalifikacijama za Ligu prvaka!

Jučer su odigrane preostale utakmice prvog pretkola Lige prvaka. I već na prvoj stepenici kreirana je nestvarna senzacija.

Naime, armenski prvak FC Pyunik Yerevan uspio je izbaciti rumunjskog prvak CFR Cluja! A to im je uspjelo na zaista čudesan način. Prvi susret završio je bez golova u Armeniji, a onda totalni spektakl u uzvratnom dvoboju.

Rumunji su poveli već u šestoj minuti preko Nane Boatenga. Svi su nakon tog pogotka očekivali puno golova u mreži Armenaca, ali to se nije dogodilo. Cluj je imao dominaciju baš kao u prvoj utakmici ali Armenci su se dobro branili da bi u 89. minuti preko Srbina Zorana Gajića došli do pogotka vrijednog produžetka. Vjerojatno su neki pomislili kako je Pyunik prošao dalje zbog gola u gostima, ali to pravilo više nije aktivno pa se otišlo u produžetke.

I tu se događa famozni ‘deja vu’ Cluju. Naime, poveli su 2:1 u 94. minuti preko Claudiu Petrila, ali njega je poništio opet Zoran Gajić koji je postao apsolutni junak armenskog prvaka. Rođeni Beograđanin zabio je u 119. minuti, a nakon toga na red su došli jedanaesterci.

Cluj je ovdje promašio dva penala, dok je Pyunik imao četiri uspješna realizatora. Kako je ždrijeb drugog pretkola već odrađen, armenski prvak preuzeo je mjesto Cluja te će za sljedećeg protivnika imati luksemburškog prvaka F91 Dudelange. Definitivno protivnik po mjeri, a dvojac bi mogao naletjeti na Dinamu u trećem pretkolu Lige prvaka.

Dodajmo kako statuse nositelja nisu opravdali velški TNS koji je ispao od Linfielda te Lincoln Red Imps koji je ispao od Shkupija. Blizu velike senzacije bio je Klaksvikar KI kojem je nedostajao jedan gol za produžetke protiv norveškog Bodo/Glimta, a u jednom trenutku produžetke je protiv Malmoa imao islandski Vikingur.