ZATO SE VOLI I PRATI NOGOMET: Pogledajte tko je napravio nevjerojatnu senzaciju na afričkom prvenstvu!

U susretu posljednjeg, trećeg kola B skupine afričkog nogometnog prvenstva koje se održava u Egiptu, reprezentacija Madagaskara je priredila iznenađenje pobijedivši Nigeriju sa 2-0. (Sportske novosti)

Nigerija je i prije zadnjeg kola osigurala prolaz u osminu finala, no ovim porazom ispustila je prvu poziciju u skupini koja je pripala Madagaskaru.

STRAŠAN IZNOS: PAO JE HRVATSKI REKORD U TRANSFERIMA!

Za 108. reprezentaciju sa Fifine ljestvice to je najveći uspjeh u povijesti. Naime, Madagaskar do sada nikada nije nastupio na afričkom Kupu nacija, a u svom premijernom nastupu je odmah prošao skupinu.

Pobjedu momčadi koju vodi francuski stručnjak Nicolas Dupuis donijeli su Lalaina Nomenjanahary golom u 13. minuti, te Carolus Andriamatsinoro pogotkom u 53. minuti. U drugom susretu iz skupine Gvineja je pobijedila Burundi sa 2-0 i približila se plasmanu u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Madagaskar će svog protivnika saznati u utorak navečer, a igrat će protiv trećeplasiranog iz skupine A, C ili D.