ZVIJER OD IGRAČA: Pogledajte kako je Gvardiol silovito zakucao prvijenac za RB Leipzig!

Njemački RB Leipzig slavio je uvjerljivo na domaćem terenu protiv Borussije M’Gladbach (4:1) u 15. kolu Bundeslige. Bikovi iz Leipziga su poveli u 21. minuti preko našeg stopera Joška Gvardiola koji je sjajno iskoristio ubačaj Angelina te silovito zakucao loptu u mrežu.

Na 2:0 je povisio portugalski napadač Andre Silva u 33. minuti dok je počasni gol za goste zabio Bensebaini, konačni rezultat postavili su Nkunku i Henrichs u sudačkoj nadokadi. Bila je to prva utakmica na klupi novog trenera Domenica Tedesca. Šestim slavljem ove sezone, RB Leipzig se popeo na osmo mjesto poslije čak tri poraza u nizu, glavom je platio bivši trener Jesse Marsch.

Stoper Vatrenih odradio je svih 90 minuta, zaradio javnu opomenu ali i ocjenu 7,7 od SofaScorea čime je uz Angelina i Nkunkua bio najbolji pojedinac utakmice. Bio je ovo ujedno i prvi pogodak 19-godišnjeg Gvardiola za novi klub otkada je stigao iz Dinama.

Inače, poznati CIES je nedavno napravio istraživanje i objavio kako je Hrvat najskuplji mladi stoper svijeta s cijenom od čak 80 milijuna eura.

TOTALNA FLEGMA: KONAČNO SE OGLASIO TOLIKO SPOMINJANI MARKO LIVAJA!