GOLMAN JU JE SAMO ISPRATIO POGLEDOM: Pogledajte golčinu Casemira

Nogometaši Brazila pobijedili su Švicarsku sa 1-0 (0-0) u drugom kolu skupine G na Svjetskom prvenstvu u Katru i time su postali druga momčad koja je uoči zadnjeg kola osigurala plasman u osminu finala.

Pobjednika dvoboja odigranog na stadionu 974 u Dohi odlučio je Casemiro pogotkom iz kaznenog prostora u 83. minuti. Brazilcima je u 64. minuti zbog zaleđa poništen pogodak koji je postigao Vinicius. Švicarci su ostali bez udarca unutar okvira, a uputili su ih četiri koje je brazilska obrana blokirala.

A pogodak Casemira zaista je vrhunski. Vinicius Junior primio je loptu na lijevoj strani i dodao u sredinu Rodrygu, a on ju je iz prve proslijedio do Casemira. Veznjak Manchester Uniteda nije oklijevao, nego je također iz prve vanjskim dijelom kopačke majstorski pogodio suprotni kut.

Švicarski golman Yan Sommer samo je bespomoćno gledao kako lopta ulazi u gol i nije imao nikakve šanse zaustaviti njegov udarac. Casemiru je to bio šesti gol u 67. nastupu za Brazil te ukupno 49. u karijeri za sve klubove u kojima je igrao i za reprezentaciju.

NIJE PRUŽIO RUKU: EVO ŠTO JE KANADSKI IZBORNIK REKAO NAKON VELIKOG PORAZA OD HRVATSKE…