Na utakmici Njemačke i Škotske vidjeli smo novost oko VAR-a: Navijači oduševljeni!

Njemačka je na otvaranju Europskog prvenstva na minhenskoj Allianz Areni deklasirala Škotsku 5:1. Domaćin Eura bio je prejak za Škote te im je zabio tri gola već u prvom poluvremenu, u kojem je Škotska ostala i s igračem manje. U drugom dijelu Nijemci su mirno priveli susret kraju i zasjeli na čelo skupine A, u kojoj su još Švicarska i Mađarska.

Njemačka je mogla puno uvjerljivije slaviti protiv Škota. Gosti su zabili gol bez da su uputili šut u okvir (Rudiger je zabio autogol), imali su puno šansi, a poništen im je i gol kojeg je postigao Niklas Füllkrug. Zanimljiva situacija dogodila se u 25. minuti i to je bila inovacija UEFA-e oko VAR-a. Jamal Musiala srušen je u kaznenom prostoru, a sudac utakmice Clement Turpin pokazao na bijelu točku. Ipak, nakon intervencije VAR-a promijenio je odluku.

Novitet je da je odluka suca objašnjena i prikazana na velikom ekranu na stadionu pa su gledatelji odmah mogli vidjeti što se dogodilo.

“Kazneni udarac je poništen. Prekršaj je počinio igrač Škotske s brojem 11 izvan kaznenog prostora”, pisalo je na ekranu, a na društvenim mrežama fanovi su oduševljeno ovom inovacijom UEFA-e. Ista situacija se ponovila i kod poništenog gola Füllkrug pri kraju utakmice. Gledatelji su mogli na semaforu vidjeti da je zbog zaleđa poništen pogodak napadača Dortmunda.

ŠPANJOLCI PITALI OLMA ŠTO SE DOGODI HRVATIMA KAD OBUKU KOCKICE: ODGOVOR JE PRAVI HIT!