OVAKO JE ZABIJAO TSUBASA OZORA: Pogledajte sjajnu golčinu Kaneka!

Dinamo Zagreb uspio je u dalekom Kazahstanu svladali Astanu 2:0 zahvaljujući golovima Gabriela Vidovića i Takura Kaneka.

No, sve je moglo biti drugačije da svoju ekipu na početku utakmice nije spasio vratar Danijel Zagorac. Naime, ovaj 36-godišnjak je u 12. minuti obranio je kazneni udarac Dembu Darbou, spasivši svoju momčad od ranog zaostatka, dok je Gabriel Vidović u 48. minuti doveo hrvatskog prvaka u vodstvo.

Na novi pogodak čekalo se do 79. minute. Petar Sučić izveo je korner, domaći su izbili loptu samo na rub šesnaesterca, gdje ju je dočekao Takuro Kaneko. Japanski krilni napadač, koji je ljetos stigao u Dinamo, nije oklijevao, već ju je fantastično puknuo iz prve i udvostručio vodstvo svoga kluba. Snimku pogotka pogledajte ovdje.

Kaneku je ovo bio 14. nastup za Dinamo te treći pogodak, a ima i dvije asistencije. Zagrebački klub na kraju sezone imat će mogućnost otkupiti njegov ugovor od japanskog Sappora.

NOVO EUROPSKO PROLJEĆE: EVO KAKVO JE STANJE U DINAMOVOJ SKUPINI!