PRVI PUT U POVIJESTI: Evo tko je postao prvak Slovenije!

Veliko iznenađenje dogodilo se u slovenskom prvenstvu. Prvak nije postala Olimpija ili Maribor već Celje. U izravnom duelu za titulu remizirali su s ljubljanskom Olimpijom (2:2) i time uzeli prvi naslov u povijesti. (index.hr)

Celje je u posljednje kolo ušlo s dva boda prednosti te je Olimpiji samo pobjeda igrala kako bi osvojili naslov. Bio je to i dvoboj najboljih strijelaca lige između dva hrvatska nogometaša. Igrač Olimpije Ante Vukušić je sezonu završio s 26 golova, dok ih je Dario Vizinger za Celje postigao 22.

Olimpija je bila nešto bolja na početku, ali je onda domaćin preuzeo kontrolu utakmice. Dobru igru uspjeli su okruniti u 34. minuti kada je Vizinger iskoristio veliku grešku suparničke obrane i zapucao prema golu. Vratar gostiju Vidmar odbio je loptu, ali samo do Kerina koji zabija za vodstvo. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, a Vukušić je zaradio žuti karton.

Olimpija se u igru prvi put vratila u 58. minuti kada je Timi Elšnik sjajnim udarcem izvan šesnaesterca pogodio rašlje. Celju nije trebalo dugo da odgovori. Osam minuta kasnije Vizinger spretno postavlja nogu prilikom udarca suigrača i skreće loptu u gol za novo vodstvo.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Savić je dobio loptu u prostor na lijevoj strani i odigrao povratnu loptu, a na pravom mjestu je još jednom Elšnik koji pogađa za 2:2. Vukušić je imao dvije vrlo dobre šanse u zadnjim minutama. Prvu dobru šansu u 82. minuti kada je pucao s vrha šesnaesterca. Pokušao je lobati Rožmana, ali se vratar Celja snašao i obranio udarac. Svoj posljednji pokušaj na susretu imao je u 89. minuti kada je s nekoliko metara pucao, ali mu je suparnički branič blokirao šut.

Vizinger je u karijeri osim za Celje igrao za Varaždin, Rijeku, Hrvatski dragovoljac i Rudar.

Celju je ovo prvi naslov prvaka u povijesti Slovenije. Jedini trofej u povijesti kluba bio im je slovenski kup koji su osvojili prije petnaest godina. Najuspješniji slovenski klub je Maribor s 15 titula prvaka. Osim Vizingera, za Celje igraju još tri Hrvata: Ivan Božić, Karlo Plantak i Josip Čalušić.

MANDŽO IS BACK: Super Mario potpisuje za talijanski klub!