U 30. godini debitirao i oduševio: Ponosan sam što sam zaigrao za Hrvatsku!

Hrvatska je u prijateljskoj utakmici u St. Gallenu pobijedila Švicarsku 2:1. Švicarci su poveli u 31. minuti golom Marija Gavranovića, ali Hrvatska je u 42. minuti izjednačila preko Brekala, da bi Mario Pašalić u 67. minuti donio Dalićevoj momčadi potpuni preokret.

Bila je ovo posebna noć za Antu Budimira koji je u 30. godini debitirao za reprezentaciju i to je napravio na najbolji mogući način.

U 56. minuti Budimir je zamijenio nedovoljno spremnog Petkovića i njegovim ulaskom Hrvatska je postala još opasnija. Napadač Osasune “grizao” je svaku loptu, dobio je praktički svaki duel i bio je vrlo koristan. U 67. minuti on i Pašalić donijeli su preokret. Pašalić je gurnuo Budimira na lijevo krilo i onda u punom sprintu krenuo u sredinu. Budimir je odigrao savršenu loptu na vrh peterca gdje je na nju, zajedno s Rogom, natrčao Pašalić i zakucao je u gol za 2:1.

“Stvarno sam sretan i ponosan da sam imao priliku igrati za Vatrene. Mislim da je svaka pobjeda važna, idemo u pravom ozračju na Švedsku i Francusku”, rekao je Budimir pa dodao:

“Jasno je da je naša ekipa puna kvalitetnih igrača i da svaki igrač mora iskoristiti svoju šansu. Drago mi je da sam dobio šansu i da sam mogao pomoći ekipi da izbori dobar rezultat. Možemo biti sretni što smo uspjeli okrenuti utakmicu na svoj mlin”, zaključio je napadač rođen u Zenici, piše index.hr.