U NEDJELJU JE VELIKO FINALE: Hrvatska doznala protivnika u finalu Lige nacija!

Hrvatska nogometna reprezentacija sinoć se po prvi put u povijesti plasirala u finale Lige nacija. Dalić i njegovi izabranici svladali su domaću Nizozemsku 4:2, i to nakon produžetaka.

U regularnom dijelu završilo je 2:2, a onda su Modrić i društvo zabili čak dva gola u produžecima. Golove za Nizozemce postigli su Malen i Lang, dok su za Vatrene zabijali Kramarić, Pašalić, Petković i kapetan Luka Modrić. Petković je zabio i peti gol, ali je on poništen zbog zaleđa.

A protivnik Hrvatskoj u finalu će biti Španjolska! ‘Furija’ je danas u drugom polufinalu na stadionu De Grolsch Veste svladala Italiju 2:1. Izabranici Luisa de la Fuentea poveli su već u trećoj minuti preko Yeremy Pinoa. Vodstvo nije trajalo ni deset minuta kada je izjednačenje donio Ciro Immobile u 11. minuti nakon što je uspješno realizirao kazneni udarac.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Pred kraj utakmice, točnije u 84. minuti, španjolski izbornik vuče potez utakmice kada u igru šalje 33-godišnjeg napadača Joselua umjesto Alvara Morate. Prema posljednjim informacijama novi napadač Real Madrida zabio je nakon samo četiri minute provedene na terenu i tako lansirao Španjolsku u finale.

Veliko finale između Hrvatske i Španjolske na rasporedu je u nedjelju s početkom u 20:45 na stadionu De Kuip u Rotterdamu. Zanimljivo, dobit ćemo novog pobjednika Lige nacija s obzirom da oba finalista nisu otišla do kraja u ovom novom natjecanju. To su zasad napravili samo Portugal i Francuska. Što se tiče Španjolske, oni su bili finalisti 2021. godine.

Dodajmo kako će to biti jubilarni deseti međusobni susret Hrvatske i Španjolske. Vatreni su upisali tri pobjede, dok je Španjolska slavila pet puta. Remi smo gledali samo jednom. Najznačajnija pobjeda Hrvatske svakako se dogodila na Euru 2016. godine kada smo dobili ‘Furiju’ u skupini. Španjolci su nas potom dvije godine kasnije u prvom izdanju Lige nacija ponizili s visokih 6:0.