Aktualni europski i španjolski prvak Real Madrid danas je trebao imati naizgled lagani posao. Naime, na svom stadionu ugostili su predzadnju Gironu i upisali tek remi 1:1.

Domaćin je poveo u 70. minuti, kad je na asistenciju Federica Valverdea loptu u mrežu poslao Vinicius Junior. Girona je izjednačila u 80. minuti iz kaznenog udarca, koji je sudac Melero Lopez dosudio nakon što je pregledao snimku i zaključio da je Marco Asensio igrao rukom u šesnaestercu. Precizan s bijele točke bio je Cristhian Stuani.

Utakmicu je obilježio njemački veznjak Toni Kroos koji je u sudačkoj nadoknadi dobio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. To mu je prvi crveni karton u karijeri!

Točnije, jedan poznati sportski portal iskopao je podatak kako je Toni ipak dobio crveni karton, ali dok je igrao za kadetsku ili juniorsku ekipu Bayern Munchena. Dakle, ovo mu je ipak prvi crveni karton u profesionalnoj karijeri. I to nakon čak 740 odigranih utakmica…