Italija se naklonila Rebiću: “Milanov fenomen nije Ibrahimović, nego čudesni Hrvat”

Milan je sinoć nakon spektakularnog preokreta srušio prvaka Juventus 4:2, nakon što je nadoknadio 0:2. Ključ pobjede slavnog kluba sa San Sira bio je nezaustavljivi Ante Rebić, daleko najbolji igrač Milana u posljednjih nekoliko mjeseci.

Osim što u 80. minuti zabio, hrvatski ofenzivac je u 67. minuti namjestio gol Rafaelu Leau, sudjelovao je i u trećem golu svoje momčadi i bio je jedan od glavnih režisera preokreta Rossonera.

Uz gol i asistenciju, Rebić se istaknuo majstorskim driblingom kojim je protivničkog desnog beka Juana Cuadrada složio na travnjak. Kolumbijac je nakon Rebićevog naleta doslovno pao na stražnjicu.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku driblinga možete pogledati OVDJE.

Kad je Rebić stigao u Milan dočekan je sa sumnjom. Mnogi su se pitali je li hrvatski napadač kalibar za trofejni klub. Međutim, na Rebićev pogon Milan se diže i postaje sve opasniji, a talijanski mediji nakon još jedne spektakularne partije naklonili su se hrvatskom reprezentativcu.

Rebić je zaslužio naslovnicu ugledne Gazzette dello Sport koja ga ja proglasila igračem utakmice i počastila nizom panegirika.

”Najviše voli biti na lijevoj strani, ali zapravo je svejedno. Kad krene prema golu ili uđe u šesnaesterac, ne može ga nitko zaustaviti. Ključni je igrač uzleta Milana koji je sad već peti. Sjetite se kako je izgledalo prije samo par mjeseci”, piše Gazzetta.

Tele Lombardia piše da je Rebić zasjenio i slavnog Zlatana Ibrahimovića i da nema dvojbe tko je Milanov igrač sezone.

”Milanov Fenomen nije Zlatan Ibrahimović nego čudesni Ante Rebić. Hrvat zabija svakih 100 minuta i upravo je on Milanov daleko najkonstantniji igrač i najopasniji napadač”, rekao je novinar Tele Lombardije Fabio Ravezzani.

BILO JE I VRIJEME: DOMAGOJ VIDA POTPISUJE ZA TALIJANSKOG VELIKANA!?

PROSINEČKI DOMINIRA: Kayserispor pobjedom srušio turskog velikana i pobjegao iz zone ispadanja!