JOŠ JEDNA POVIJESNA SENZACIJA NA SVJETSKOM PRVENSTVU: Ovo se nikad nije dogodilo!

Odigrane su posljednje utakmice grupne faze Svjetskog prvenstva za nogometašice, a kao posljednje u osminu finala su se plasirale Kolumbija i Maroko.

Iz te skupine H ispale su Njemice koje su odigrale u trećem kolu nedovoljnih 1:1 protiv Južne Koreje, ekipe koja je izgubila oba prethodna susreta. Njemice su mogle proći dalje s četiri boda, ali nije im na ruku išao rezultat druge utakmice u skupini, u kojoj je Maroko svladao Kolumbiju 1:0 te su te dvije ekipe prošle dalje.

Junakinja Maroka bila je Lahmari koja je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela postigla jedini pogodak. Prethodno jedanaesterac za Marokanke nije realizirala Chebbak.

Na ogledu Njemačke i Južne Koreje povele su azijske reprezentativke golom Cho So-Hyun u šestoj minuti, a izjednačila je Popp u 42. minuti. Do kraja njemačke nogometašice nisu uspjele dati pogodak vrijedan prolaska među 16 najboljih ekipa. Njemice su kroz povijest dva puta bile svjetske prvakinje, 2003. i 2007. godine. Više naslova, četiri, od njih imaju jedino Amerikanke.

Njemačke nogometašice su prvi put ispale na Svjetskom prvenstvu nakon natjecanja po skupinama. Ista stvar ranije se dogodila i Brazilkama, koje su na ovom SP-u također prvi put ispale u skupini.

Poznati su tako svi parovi osmine finala Svjetskog prvenstva. U subotu igraju Španjolska – Švicarska i Japan – Norveška. U nedjelju se sastaju Nizozemska – Južnoafrička Republika i SAD – Švedska, a u ponedjeljak Engleska – Nigerija i Australija – Danska. Posljednji ogledi osmine finala na rasporedu su u utorak, a sastaju se Kolumbija – Jamajka i Francuska – Maroko.

ZDRAVKO MAMIĆ U AKCIJI: MAMINJO POSTAJE JEDAN OD NAJVEĆIH IGRAČA U REGIJI