OVO NISU ISTINE: Makedonija opet iznenadila Italiju!

I danas su nastavljene kvalifikacijske utakmice za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se iduće godine igrati u Njemačkoj. Veliko iznenađenje vidjeli smo u Skopju gdje je Sjeverna Makedonija opet iznenadila veliku Italiju.

Makedonci su kreirali jednu od najvećih senzacija prošle godine u ožujku kada su u Palermu svladali Italiju. Bio je to polufinalni okršaj jednog od onih kvalifikacijskih turnira za odlazak na SP koje se igralo u Kataru. Makedonci su slavili 0:1 pogotkom Trajkovskog u 92. minuti. Koeficijent na Makedoniju bio je čak 12.

Danas pak smo u Skopju vidjeli remi 1:1. Talijani su poveli na samom početku drugog poluvremena u 47. minuti preko sjajnog Ciro Immobilea. Činilo se kako će se Talijani sa stilom osvetiti zbog prošlogodišnjeg poraza, ali onda se ukazao Enis Bardhi koji zabija u 81. minuti za 1:1.

Makedonci su tako uvelike zakomplicirali situaciju u skupini C. Naime, ranije su Ukrajina i Engleska također odigrali 1:1 što je svakako povoljan rezultat za obje reprezentacije. A što se tiče stanja u skupini ovako stvari stoje:

Engleska je prva sa 13 bodova, dok je Ukrajina učvrstila drugo mjesto sa sedam bodova. Italija i Makedonija dijele treće mjesto gdje imaju po četiri boda, ali Talijani imaj utakmicu manje. Na začelju je Malta koja je bez bodova.

U sljedećem kolu Italija će igrati protiv Ukrajine, dok će Malta ugostiti Sjevernu Makedoniju. Talijani moraju dobiti Ukrajinu inače će si zagorčati život…