OVO SE NIKAD NIJE DOGODILO U KVALIFIKACIJAMA: Evo kad Dinamo i AEK igraju uzvratni susret!

Hrvatski prvak Dinamo Zagreb poražen je u prvoj utakmici trećeg pretkola od strane grčkog prvaka AEK-a iz Atene. Bilo je 2:1 za Grke.

Zanimljivo, na Maksimiru smo vidjeli prijelaz iz 1 u 2. Naime, Modri su poveli u 39. minuti nakon što je Marko Bulat prekrasno pogodio iz slobodnog udaraca. No, u drugom poluvremenu neviđeni pad Dinama koji je dopustio Grcima povratak u igru. AEK je preko Zubera i Galanopoulosa preokrenuo rezultat na 1:2.

Tako se nastavlja katastrofalna tradicija hrvatskih klubova protiv Grka. Naime, HNL klubovi od osamostaljenja imaju samo dvije pobjede. Slaven Belupo je svladao Aris davne 2008. godine, dok je Lokomotiva dobila PAOK.

Uzvratni dvoboj između hrvatskog i grčkog prvaka na rasporedu je već u subotu u Ateni. Utakmica je zakazana u 20:45, a glavni sudac tog susreta je Norvežanin Espen Eskas.