Osječki bijelo-plavi trijumfalno su završili sezonu u hrvatskoj nogometnoj ligi. Protiv Intera im je bio dovoljan i bod kako bi osigurali minimalno četvrtu poziciju, poraz Hajduka od Dinama i njihova pobjeda im je značila treću poziciju, upravo to se i dogodilo.

No, nije sve počelo tako bajno za ekipu Dine Skendera, Postonjski je u 15. minuti lijepim pogotkom šokirao Gradski vrt, slaba je to bila reakcija obrane domaćih. Pola sata je trebalo Osijeku da poveže redove i izjednači, Dmitro Lopa je iz slobodnog udarca izjednačio pred kraj prvog dijela.

Drugo poluvrijeme je ponudilo puno bolju sliku, Osijek je preuzeo konce igre i vršio konstantni pritisak na vrata Matkovića koji je još jednom morao kapitulirati, igrala se 50. minuta a nakon lijepe akcije za vodstvo pogađa Marin Pilj. I onda šlag na tortu, Petar Bočkaj je jednu dugačku loptu primio na prsa i u 85. minuti bez razmišljanja raspalio ubojitom ljevicom, Matković je samo pogledom ispratio prekrasan gol za konačnih 3:1.

Perin pogodak jako podsjeća na onaj Jamesov iz 2014. godine, velika je šteta što mu se dogodio onaj incident sa benzinskom postajom jer bi vrlo vjerojatno završio na Gračanovom popisu za Euro mladih. Osijek je ove sezone ponovio najbolji plasman u povijesti HNL-a, zadnji puta su na trećem mjestu bili još u sezoni 2007/2008. godine.

URNEBESNA OBJAVA: BOYSI OBJASNILI ZAŠTO HAJDUK 15 GODINA NE MOŽE DO TITULE!