Guardiola srušio Barcelonu na Etihadu

Pravi spektakl odigrali su Manchester City i Barcelona u 4. kolu Lige prvaka.

Guardiola i njegov City večeras su sasvim zasluženo srušili moćnu Barcelonu 3-1. Početak nije bio idealan za domaćine jer se u 21. minuti ukazao ponajbolji nogometaš, Lionel Messi, i lijepim pogotkom doveo Barcelonu u vodstvo. Ipak, u 39. minuti Gundogan donosi izjednačenje kojem asistira raspoloženi Sterling. Treba napomenuti da Gundogan igra u sjajnoj formi.

Kevin De Bruyne na samom početku drugog dijela dovodi City u vodstvo. Busquets je srušio Silvu samo 20 metara od vrata Ter Stegena, a Kevin De Bruyne postiže fantastičan pogodak iz slobodnjaka. U 74. minuti igrači Citya rade strašnu akciju koja im donosi vodstvo od 3-1. Aguero lijepo ostavlja povratnu loptu za Gundogana koji zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

City se tako osvetio Barceloni za veliku blamažu kada su prije dva tjedna na Camp Nou izgubili čak 0:4.  Naš Ivan Rakitić igrao je do 61. minute, a zamijenio ga je turski nogometaš Arda Turan.