Ova sezona Lige prvaka zaista je nevjerojatna. Golovi, golovi i samo golovi. Upravo takvu utakmicu danas su odigrali Liverpool i Roma. Redsi su slavili 5:2.

Salah show!

Kladionice su prije utakmice označile Liverpool kao velikog favorita u prvoj utakmici protiv Rome. Engleski gigant to je itekako opravdao. Talijani su najavljivali kako dobro poznaju Salaha, a Strootman je čak dao izjavu da će ga zaustaviti, no Egipćanin je odradio utakmicu života.

Englezi su dominirali u prvih 45. minuta, no prvi pogodak tek je stigao u 36. minuti kada Salah prekrasno pogađa gornji desni kut vratara Alissona. Drugi pogodak stigao je pred sam kraj poluvremena. Redsi su krenuli u kontru koju je sjajnim potkopavanjam završio Salah, ponovno je asistent Firmino. Zaistan savršeno prvo poluvrijeme Egipćanina.

Dominacija Salaha i kompanije nastavila se i u drugom poluvremenu. Salah je sada u ulozi asistenta te prekrasno upošljava Manea koji nije imao previše problema oko postizanja trećeg pogotka.

Firmino show!

Roberto Firmino je svoj dio odradio u prvih 45. minuta, a sada je Salah trebao vratiti asistenciju. Salah je sjano izbacio Juana Jesusa i dodao na drugi gdje je loptu dočekao Roberto Firmino koji nije imao težak zadatak i zabija za 4-0.

U 69. minuti pala je petarda u mreži Rome. James Milner je izveo korner, a u području bijele točke najviši je bio Firmino koji sjajno glavom pogađa za novi gol. A onda je stiglo opuštanje…

Kloppova momčad očito je smatrala kako je sve gotovo, ali Talijane ne treba baš nikad otpisati. U 81. minuti sjajno je Džeko prsima smirio loptu nakon čega izbija sam na Kariusa. Pokazao je svoju mirnoću i lijepo realizirao. Rezultat je 5-1. Samo četiri minute poslije Roma smanjuje na 5-2.

Rimljani su iz penala smanjili na 5-2 i tako oživjeli svoje nade za prolazak u finale! Milner je dirao rukom nakon čega je Brych pokazao na bijelu točku, a penal je sjajno realizirao Perotti koji je ušao s klupe u 67. minuti.