BEZ IMALO POŠTOVANJA: Pogledajte kako je zvijezda Juventusa proslavila pogodak protiv “svog” Milana!

Deveto kolo talijanske Serie A obilježio je veliki derbi na San Siru između AC Milana i Juventusa. Gosti iz Torina slavili su s minimalnih 0:1, a jedini pogodak postigao je bivši igrač Rossonera, Manuel Locatelli. I to sjajnim projektilom u 63. minuti.

Prvi dio završio je bez golova, ali je zato u 40. minuti veliku glupost napravio Malick Thiaw koji je kao posljednji igrač očigledno faulirao napadača Juventusa, Moise Keana. Glavni sudac utakmice Mariani istog trena mu je pokazao direktni crveni karton. Čak nije išao ni gledati VAR zbog toga.

A onda je zbog toga trener Milana, Stefano Pioli, praktički odmah u igru poslao defenzivca Pierre Kalulua, dok je iz igre morao izaći ofenzivac Pulišić. Iako je Milan bio nešto konkretniji u prvom dijelu, u drugom smo logično vidjeli dominaciju Juventusa.

I onda najbitniji trenutak dogodio se upravo u 63. minuti kada je lijepo pogodio 25-godišnji veznjak Manuel Locatelli, koji je zanimljivo nekada bio igrač Milana. Točnije, u Milan je došao kao 12-godišnjak u ljeto 2010. godine iz Atalante. Bile su tu velike najave kako će postati važan igrač Milana, ali je poslan na posudbu u Sassuolo koji ga je kasnije i otkupio za 14 milijuna eura da bi onda 2021. godine završio u Juventusu na dvogodišnjoj posudbi. Tek ovog ljeta je otkupljen za 30 milijuna eura.

Također još jedna zanimljivost. Naime, upravo je Manuel Locatelli odlučio derbi između Milana i Juventusa koji se igrao 22. listopada (dakle, prije točno šest godina). Manuel je tada zabio jedini gol u 65. minuti.