GOVORITE DA JE HNL SMIJEŠAN? Pogledajte kakav jedanaesterac je jučer sviran u Bundesligi!

Postalo je nekako normalno kritizirati i raditi scene zbog sudačkih odluka u posljednje vrijeme. Posebice se to odnosi na naš HNL, ali ništa bolje nije ni u najboljim europskim ligama gdje svako malo vidimo sudačke repove. Pa čak i u Ligi prvaka gdje ipak očekujemo vidjeti najmanje grešaka.

Nova takva kontroverza dolazi nam iz njemačke Bundeslige. Jučer su četvrto kolo ove sezone otvorili Bayern Munchen i  Bayer Leverkusen. Završilo je 2:2. Bavarci su poveli već u sedmoj minuti preko sjajnog Harry Kanea, ali u 24. minuti ga poništava Alejandro Grimaldo prekrasnim pogotkom iz slobodnjaka. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U 86. minuti je izgledalo kako će bavarski gigant uzeti puni plijen s obzirom da je zabio Leon Goretzka nakon asistencije 18-godišnjeg Mathy Tela. Ipak, u sudačkoj nadoknadi stiže neviđena drama i ‘Apotekari’ dobivaju najstrožu kaznu nakon provjere s VAR sobom. Udarac s bijele točke uspješno realizira Exequiel Palacios. Kasnije je još u 98. minuti zabio Upamecano za 3:2 Bayerna, ali sudac mu je poništio pogodak zbog zaleđa.

Leverkusen, koji vodi Xabi Alonso, remijem je došao na prvo mjesto s deset bodova, jednakim brojem kao i Bayern, no boljom gol-razlikom. Ono što je zanimljivo je činjenica da će oba kluba ostati na vrhu tablice bez obzira na ishode u ostalim dvobojima četvrtog kola…