I TRENER OSIJEKA SE ČUDIO: Prevario je Bebeka, ali nije mogao i VAR…

VAR je juečer opet spasio stvar. U pitanju je prvenstvena utakmica između Lokomotive i Osijeka. Gosti su slavili s minimalnih 1:0 zahvaljujući pogotku Bočkaja, ali rezultat je mogao biti drugačiji da nije bilo video tehnologije.

Igrala se 40. minuta i u nadu je bio Osijek čiji igrač Talys pada kao pokošen u duelu s Jonom Mersinajem u šesnaestercu lokosa, a sudac Ivan Bebek bez razmišljanja pokazuje na penal.

Smrknuta lica Brazilac je ležao na travnjaku, Lokomotivin Albanac čudom se čudio što je riječi sudac pokazao, a ni treneru Osijeka Ivici Kuleševiću nije baš bilo jasno što se dogodilo. Međutim, sudac je potvrdio:

“Provjerit ću, provjerit ću.”, govorio je Bebek igračima Lokomotive i, na sugestiju Marija Zebeca iz VAR sobe, ipak otišao pogledati duel kontakt kojega nije bilo.

Vraćao je Bebek situaciju iz nekoliko kutova i, kad je vidio da je pogriješio, poništio je odluku. Zanimljivo, Talysa ipak nije kaznio žutim kartonom za simuliranje, a netko mu je pokraj terena dobacio: “Zašto si uopće išao gledati?”.

Spornu situaciju pogledajte OVDJE.

EVO KAKO BI MOGLE IZGLEDATI KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA I ŠTO TO TOČNO ZNAČI ZA HRVATSKE KLUBOVE