MEDIJI ĆE IH DODATNO ZEZATI: Evo koja reprezentacija je osvojila nagradu za Fair Play!

Argentina je danas osvojila Svjetsko prvenstvo u Kataru nakon što su bili bolji u izvođenju jedanaesteraca protiv Francuske.

Što se tiče individualnih nagrada najbolji igrač turnira je Lionel Messi dok je najbolji strijelac Kylian Mbappe (sedam golova). Nagradu za najboljeg vratara ponio je Martinez iz Argentine, a njegov suigrač Fernandez dobio je nagradu za najboljeg mladog igrača turnira.

Ipak, u sve to uvukla se i nagrada za Fair Play koja je pripala Englezima! Neki mediji pišu kako je to zbog toga jer su izabranici Garetha Southgatea dobili najmanje žutih kartona.

Jedini žuti karton u momčadi izbornika Garetha Southgatea dobio je branič Harry Maguire, koji je u 90. minuti četvrtfinala protiv Francuske (1:2) laktom udario Antoinea Griezmanna.

Engleska je sa sedam bodova osvojila skupinu B. U prvom kolu uvjerljivo je pobijedila Iran (6:2), zatim odigrala neriješeno sa Sjedinjenim Američkim Državama (0:0), a u trećem kolu bila je bolja od Walesa (3:0). U osmini finala izbacila je Senegal (3:0) pa u četvrtfinalu išla na Francuze.

Kapetan Harry Kane u 84. minuti promašio je kazneni udarac za izjednačenje te je Engleska ispala sa Svjetskog prvenstva. Francuska je otišla do kraja, ali nije uspjela obraniti naslov prvaka osvojen 2018. godine jer je Argentina slavila nakon penala.