NEVJEROJATNA ZANIMLJIVOST: Ronaldu se ovo nije dogodilo 10 godina!

Cristiano Ronaldo došao je iz Real Madrida u Juventus s jednim velikim ciljem – osvojiti Ligu prvaka u trećem različitom klubu.

Koliko je Juve bio zaluđen Ronaldom najviše govori podatak da su ga platili čak 117 milijuna eura. Istina, stigla su nova dva Scudetta, a tu je i jedan talijanski Superkup. No, svi znamo koliko je Juventus opsjednut osvajanjem Lige prvaka. Naime, u trofejnoj sobi imaju svega dvije titule iz tog natjecanja dok recimo Inter ima tri, a AC Milan je na nedostižnih 7.

Navijači su sinoć doživjeli još jedno razočaranje što se tiče najelitnijeg nogometnog natjecanja. ‘Stara dama’ ispala je već u osmini finala Lige prvaka, a koban je bio francuski Lyon. Sezonu prije ispali su od Ajaxa u četvrtfinalu LP.

A društvenim mrežama kruži jedna velika zanimljivost. Naime, prije točno 10 godina Ronaldo je odradio svoju prvu sezonu u dresu Real Madrida. Trener je bio Manuel Pellegrini, a ta sezona se pamti po tome što ‘Kraljevi’ nisu osvojili ni jedan trofej. Bio je to zaista golemi udarac za upravu kluba koja je tog ljeta spiskala preko 250 milijuna eura dovodeći zvijezde poput Ronalda, Kake, Benzeme, Xabi Alonsa…

Ta sezona pamti se i po velikom neuspjehu u Ligi prvaka. Real je osvojio skupinu pored Milana, Marseilla i Zuricha, ali potom su bili eliminirani već u osmini finala. Zanimljivo je da je Portugalcu i tada bio presudio Lyon. Nakon 1:0 u Francuskoj igrači Lyona odigrali su 1:1 na Bernabeuu i izbacili su Madriđane. Ronaldo je tada bio zabio za Real, a njegov sinoćnji suigrač Miralem Pjanić je pogodio za Lyon.

Ronaldo je nakon te sezone imao nevjerojatan niz jer je Real redovito igrao barem polufinale, a čak četiri puta su otišli do kraja. A dolaskom u Juventus ispao je u četvrtfinalu te sada u osmini finala najelitnijeg nogometnog natjecanja.