NEVJEROJATNI PREOKRET: Ivan Rakitić odigrao savršenu utakmicu za Sevillu!

Čudesnu utakmicu smo mogli vidjeti u Španjolskoj, Sevilla je nakon velikog preokreta stigla do tri boda protiv Krasnodara (3:2). Sjajnu partiju imao je bivši reprezentativac Ivan Rakitić, njegova kvaliteta puno nedostaje Vatrenima.

No, idemo redom…Krasnodar je izveo malo čudo te poveo poslije pola sata igre 0:2, strijelci za goste su bili Suleymanov te iskusni Marcus Berg iz kaznenog udarca. Kada se činilo da je sve otišlo u nepovrat, ukazao se Ivan Rakitić. Joan Jordan je uputio dobar nabačaj u protivničkih 16 metara, Raketa je sjajnim pogotkom glavom smanjio na 1:2.

Pred kraj prvoga poluvremena nove nevolje za Andalužane, kapetan Jesus Navas je pocrvenio i tako dodatno otežao posao Sevilli. Trener Julen Lopetegui je uspio stabilizirati momčad na poluvremenu te u 60. minuti uveo džokera s klupe, El Nesrya. Taj će se potez nešto kasnije pokazati punim pogotkom, mladi Marokanac je zabio dva pogotka te donio pobjedu domaćinu.

Ivan Rakitić je osim pogotka upisao i asistenciju za treći, pobjednički zgoditak Seville. Bivši dokapetan Hrvatske je uputio sjajan centaršut iz prekida u kazneni prostor Krasnodara, El Nesry se najbolje snašao i kreirao veliki „comeback“.

Ivan je prema SofaScoreu bio najbolji igrač dvoboja, svojom prezentacijom je zaslužio ocjenu 8,1.