NEVJEROJATNI RASPAD SISTEMA: Evo kad je Lokomotiva posljednji put upisala pobjedu!

Lokomotiva Zagreb doživjela je još jedan poraz u domaćem prvenstvu, ovog puta stradali su na domaćem terenu protiv Hajduka. To im je šesti poraz ove sezone.

Junak utakmice je kapetan Splićana, Mijo Caktaš, koji je postigao dva pogotka na utakmici. Mijo je prvo zabio u 12. minuti za vodstvo, ali u 52. minuti poništava ga Tuci. No, Caktaš je po tko zna koji put pokazao da je najbolji igrač Hajduka zabivši pobjednički gol u 90. minuti.

Ovime se nastavlja katastrofalna forma Lokomotive koja je prošle godine ostvarila povijesni plasman osvojivši drugo mjesto na tablici. To im je donijelo kvalifikacije za Ligu prvaka, ali austrijski Rapid Beč bio je prejak. Naravno, najveći problem terenu Tomiću je kako zamijeniti velik broj ključnih igrača koji su napustili klub tijekom prijelaznog roka.

Inače, Lokomotiva je posljednji put upisala pobjedu 21. kolovoza kada su na svom stadionu srušili Rijeku 1:0. Nakon toga nanizali su pet poraza i pet remija u prvenstvu, a tu su još i porazi u Europi protiv Rapid Beča i Malmoa dok su u Kupu jedva prošli Gaj Mače nakon produžetaka.