NEZGODAN ŽDRIJEB: Dinamo izvukao ruskog prvoligaša i donedavnog aktera Lige prvaka!

Poznati su parovi šesnaestine finala Europske lige nakon izvlačenja kuglica u švicarskom Nyonu. Zagrebački Dinamo je za protivnika dobio ruski Krasnodar, momčad koja je grupnu fazu Lige prvaka završila kao trećeplasirana.

Inače, preko Čolakovog PAOK-a su prvi puta u povijesti izborili najelitnije nogometno natjecanje ali pokraj Chelseaja i Seville nisu mogli u osminu finala. Krasnodar je prošle sezone završio na trećem mjestu ruske Premierlige, trenutno su osmi te imaju 27 bodova u 18 odigranih kola. Kao glavni igrač se ističe iskusni švedski napadač Marcus Berg, njega je Mamić već trenirao u Al Ainu. Od ostalih igrača treba pripaziti na naturaliziranog Arija, brazilskog napadača s ruskom putovnicom te Remya Cabellu, veznjaka s iskustvom igranja u slavnom Marseilleu.

Klub je osnovan tek prije 12 godina, igraju na stadionu od 35 tisuća sjedećih mjesta, glavni trener im je mladi 37-godišnji Murad Musayev. Ruska momčad je dakle ove sezone europsko natjecanje započela u skupini E Lige prvaka, osvojili su treću poziciju uz pet bodova, što im je bilo dovoljno da prijeđu u Europa ligu.

Kao nositelji Modri će imati prednost domaćeg terena pa će prvi susret 18. veljače igrati u gostima, a uzvrat 25. veljače na stadionu Maksimir. Svakako nije ugodno putovati u hladnu Rusiju tijekom drugog mjeseca ali vjerujemo u prolazak našeg prvaka.