OGLASIO SE ČAČIĆ: Evo što je rekao nakon velikog kiksa Dinama!

Prvi i posljednji sastav HNL-a Dinamo i Gorica nana stadionu u Maksimiru su u susretu 18. kola igrale 0-0.

Kolika je bila terenska nadmoć Dinama pokazuje i podatak kako je lopta preko 80 posto vremena bila u posjedu domaćih. No, bio je evidentan izostanak individualne kvalitete u samom vrhu napada nakon prodaje Oršića i ozljede Petkovića, pa je vratar Gorice Banić tek sporadično bio prisiljavan na intervencije.

Najbliži pogotku bio je stoper Šutalo u 69. minuti kada je pucao glavom pod gredu, no Banić je uspio vršcima prstiju odbiti loptu u okvir gola.

“Uvijek je otvaranje nastavka sezone teško, to je i ova utakmica pokazati. Htjeli smo doći do tri boda, ali nismo u tome uspjeli jer, iako smo dominirali, nismo stvorili previše šansi. Gorica se organizirana i kvalitetno branila u niskom bloku, mi nismo bili dovoljno raznovrsni, a u prvom poluvremenu smo igrali presporo”, rekao je Čačić i nastavio:

“Ne mogu previše toga zamjeriti igračima. Htjeli smo, tražili smo put, možda je zadnji pas trebao biti bolji, ali početak je sezone, forma će se hvatati kroz sljedeće utakmice. Nadam se da ćemo se iz utakmice u utakmicu dizati i da ćemo biti učinkovitiji. Rezultat je bio realan.

Naravno da se ne može tako brzo nadomjestiti odsustvo Petkovića i Oršića, ali ne bih nakon jedne utakmice donosio sudove. Petković će se, nadam se, brzo vratiti, a igrači koji su igrali umjesto Oršića su na toj poziciji već igrali. Teško je očekivati tri boda u svakoj utakmici, ali ne mogu puno toga zamjeriti momčadi”.